Możesz mieć kłopot, gdy twój najlepszy przyjaciel jest zakochany w tej samej osobie, co ty. Czy powinieneś zwrócić uwagę na najlepszego przyjaciela i porzucić swoją miłość?

Trudno jest stwierdzić, że jesteś zakochany w tej samej osobie co twój najlepszy przyjaciel. Ryzykujesz zranieniem swojego najlepszego przyjaciela, a sam także możesz zostać zraniony. W najgorszym wypadku możesz stracić najlepszego przyjaciela, jeśli jednocześnie nie chcesz zostawić osoby, w której się zakochałeś.

Mów o tym otwarcie.
Ważne jest, abyście ty i twój przyjaciel rozmawiali o tym, co czujecie i nie udawali, że niczego nie ma. Bardziej bolesne dla ciebie może być to, że twój najlepszy przyjaciel jest zakochany w chłopaku lub dziewczynie, w której ty się zakochałeś, a wcześniej o tym nie wiedziałeś i odwrotnie.

Zachowaj otwartość i szczerość co do tego, co czujesz, nawet jeśli twój najlepszy przyjaciel powinien jako pierwszy podzielić się swoimi uczuciami. Gdy oboje znacie problem, możecie porozmawiać o wzajemnym staraniu się i zwracaniu na siebie uwagi.

Wyobraź sobie, jak czułby się twój najlepszy przyjaciel.
Chociaż trudne, spróbuj spojrzeć na sytuację obiektywnie, najlepiej jak potrafisz. Na przykład, obserwuj, czy jest coś pomiędzy twoim najlepszym przyjacielem a twoją sympatią, czy uczucia są odwzajemniane? Czy jest coś między tobą a twoją sympatią? Kto z was jest bardziej zaangażowany?

Spróbuj wyobrazić sobie, w jaki sposób wpłynie to na twojego najlepszego przyjaciela, że prawdopodobnie dogadujesz się z nim i odwrotnie, jak sobie poradziłbyś, gdyby ostatecznie stali się tymi dwoma bliskimi osobami, a ty pozostajesz sam z uczuciami, które masz. Prawdopodobnie twój przyjaciel odczuwałby tak samo jak ty. Jeśli czujesz, że masz złamane serce, prawdopodobnie tak właśnie będzie się czuł twój przyjaciel.

Emocje mogą się zmienić.
Istnieje również różnica między tym, jak jesteś zakochany. W ciągu życia często zdarza się zakochać w kilku ludziach naraz, chociaż może być jedna, która najbardziej Cię interesuje. Miłość może odejść całkowicie sama, jeśli jedno z was znajdzie kogoś innego. Może się również zdarzyć, że ta, w której się zakochałeś, nie jest zainteresowana żadnym z was, i że oboje przejdziecie obok niej i zakochacie się w kimś innym. Pamiętaj, że emocje się zmieniają i że prawdopodobnie nie poczujesz tego, co będziesz czuł przez resztę swojego życia.

Czy warto?
Zastanów się, co i kto jest dla Ciebie najważniejszy. Czy twój najlepszy przyjaciel jest tak zakochany, że zniszczyłby waszą przyjaźń, gdyby został z nią? Czy mógłbyś zranić twojego najlepszego przyjaciela? A co byś poczuł, gdyby to twój najlepszy przyjaciel ją zdobył? Co jest dla ciebie najważniejsze; przyjaźń czy sympatia? Czasami musisz wybrać, a potem pomyśleć o tym, co musisz stracić. Dobra przyjaźń może wiele wytrzymać, ale jeden z was pozostaje w sympatii tak długo, dopóki mówi prawdę o uczuciach i przestrzega wcześniej ustalonych pewnych „zasad”. Jeśli chcesz zatrzymać swoich najlepszych przyjaciół, ważne jest również, aby być otwartym i szczerym wobec siebie oraz zgodzić się na to, co można zrobić, jeśli chodzi o chłopca lub dziewczynę, w których oboje jesteście zakochani.

Porozmawiaj o tym, jak możesz to rozwiązać.
Powiedz sobie, co czujesz i co byś poczuł, gdyby ta druga osoba zakochała się w osobie, w której jesteś zakochany. Jeśli twój najlepszy przyjaciel od dawna flirtuje z tą osobą, zastanów się, czy najlepszym sposobem nie byłoby zostawienie tego wszystkiego na później. Jeśli uważasz, że zniszczy to twoją przyjaźń, jeśli twój najlepszy przyjaciel zostanie z tą dziewczyną lub chłopcem, musisz to powiedzieć, zanim będzie za późno.