Sposób, w jaki ubierzemy się na pierwszą randkę, jest bardzo ważny. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, a mimo to często popełniamy podstawowe błędy w tym związane. Często wydaje nam się bowiem, że kluczem do pokazanie się z jak najlepszej strony jest założenie porządnego garnituru. Takie podejście jednak może nas zgubić i postawić na pierwszym spotkaniu w nie najlepszym świetle.

Granitu to świetny pomysł, jeśli wybieramy się do miejsca, gdzie powinniśmy go założyć. Zaliczamy do nich teatry, lepszej jakości restauracje czy randki tuż po pracy, podczas wykonywania której obowiązkowy jest garnitur. Są jednak i takie sytuacje, w których garnitur wygląda niepoważnie i może być wręcz odebrany jako coś niewłaściwego. Nikt nie chodzi w garniturze do kina czy do ośrodka sportowego, jeśli tylko ma możliwość włożenia na siebie czegoś wygodniejszego. Pamiętaj, że są miejsca, w których elegancie ubranie mocno się wyróżnia i przyciąga do nas wzrok ciekawskich gapiów.

Garnitur jest fajną opcją, bo każdy wygląda w nim automatycznie lepiej. Nie oznacza to jednak, że zawsze doda nam uroku i pewności siebie. Trzeba pamiętać, że garnitur to nie jest strój, który jest przystosowany do rozluźnienia się. Lepiej jest przyjść na randkę w czymś, w czym zawsze czujemy się dobrze, jeśli garnitur nie zalicza się do takich. Pierwsza randka to jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby wywołać dobre pierwsze wrażenie na żywo. Jeśli garnitur będzie Cię ograniczał i nie będziesz się w nim czuć komfortowo, twoja druga połówka od razu to zauważy i może pomyśleć, że ona jest tego powodem.

Problem z garniturem jest jeszcze jeden. Przyjście w nim na pierwszą randkę może być dobrym pomysłem, jeśli poprawnie się w nim zaprezentujmy. Niestety wielu mężczyzn, którzy nie chodzą w nim na co dzień, rozpina pierwsze dwa guziki koszuli albo w ogóle nie zapina marynarki. Może Ci się wydawać, że działa to na korzyść twojej atrakcyjności, ale zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie i w oczach kobiety wychodzisz na osobę, która nie ma zielonego pojęcia o tym, jak poprawnie założyć garnitur i jak obchodzić się z nim podczas spotkania. A to pogrąża nas w jej oczach.