Wybór miejsca to jeden z bardziej istotnych czynników, kiedy zajmujemy się organizacją naszej pierwszej randki. Źle wybrany lokal powie o nas naszej drugiej połówce wiele rzeczy, a my możemy na zawsze trafić na jej czarną listę. Dobrze wybrane miejsce z kolei zapewni nam pozytywny odbiór i mile spędzony wieczór u boku kobiety lub mężczyzny, którzy mogą stać się dla nas kimś na stałe.

Nie bój się zapytać, co chciałaby zrobić tamta osoba. Nigdy nie wiesz, w jakim jest nastroju, czy coś jej nie trapi albo jak wygląda jej sytuacja życiowa. Jeśli nie stać jej na żadną drogą atrakcję, najpewniej podpowie Ci coś taniego, ale równie eleganckiego i przyjemnego. Do tego dopytanie o jej preferencje pozwoli Ci od razu zapunktować. To nie tylko oznaka tego, że liczysz się z jej zdaniem, ale że nie zamierzasz podejmować dotyczących jej decyzji bez konsultacji z nią. To daje jej poczucie, że Ci na niej zależy. W konsekwencji przyjdzie na spotkanie z pozytywnymi emocjami i oczekiwaniami.

Nie jest dobrym pomysłem zabieranie swojej drugiej połówki w miejsce związane z naszym hobby już na pierwszej randce, chyba że mamy pewność, że interesuje się ona tym samym albo naprawdę jej się to spodoba. Chodzi o to, żeby nie narzucać jej swojego gruntu. Nie bez powodu spotykamy się w miejscach raczej prostych i dostępnych dla każdego. Jeśli zbyt szybko zaczniemy wprowadzać ją w nasz świat, może poczuć się przytłoczona, zwłaszcza jeśli ona nie ma w swojej opinii tak barwnego życia jak my. A ostatnie, co chcemy wywołać u naszej drugiej połówki podczas pierwszej randki, to wstyd.

Na pierwszą randkę idealnie sprawdzą się skromne miejsca, które nie zdradzają za dużo o stanie naszych finansów. Możemy postawić na przykład na kino albo spacer po parku. Takie miejsca pozwalają nam się lepiej poznać. Tłoczne restauracje czy duże centra handlowe tylko nas rozpraszają i wpadamy przez panującą w nich atmosferę w niepokój. Lepiej jest znaleźć sobie takie miejsce, żeby razem usiąść i porządnie porozmawiać. Chyba że oboje lubicie hałaśliwe miejsca pełne życia, ale jeśli chcesz się wybrać w jedno z nich, koniecznie upewnij się, że twojej drugiej połówce też się spodoba.