Portale randkowe mają jeden ważny punkt wspólny: umożliwiają nam rozmawianie z innymi osobami i w ten sposób decydowanie, czy z naszej znajomości rozwinie się coś więcej. Jednak samo “zagadanie” nie jest jedyną rzeczą, którą możemy robić na tego typu serwisach. Inne ich funkcje są równie ważne i mogą zdefiniować to, czy odniesiemy sukces, czy nie uda nam się znaleźć nikogo odpowiedniego.

Zwróć uwagę na to, co możesz osobie napisać
Zależnie od portalu randkowego, mamy do dyspozycji opis, w którym możemy zapisać, co tylko nam się podoba, niekoniecznie nawet o nas samych lub kwestionariusz z gotowymi już pytaniami, który osobie odwiedzającej nasz profil od razu pokaże, czy mamy z nią coś wspólnego. Bardzo ważne jest wypełnienie tych pól. Nikt do nas “nie zagada”, a bardzo prawdopodobne też, że nam nie odpisze, jeśli napiszemy pierwsi. Puste pola o sobie dają drugiej osobie tylko dwie informacje: jesteś zbyt leniwy, żeby je uzupełnić, albo nie masz o sobie do powiedzenia niczego ciekawego, a oba te obrazy nas w oczach innych nie pomogą nam znaleźć wymarzonej drugiej połówki.

Sprawdzaj profile osób tej samej płci
Jeśli nie masz pomysłu na to, jak zbudować swój własny profil, przyjrzyj się, jak z tej sytuacji wybrnęły osoby, które szukają mniej więcej tego samego na danym portalu. Może odkryjesz trend albo znajdziesz coś, co pomoże Ci napisać o sobie więcej, niż tylko uniwersalne podróże i fotografia w zainteresowaniach. I bardzo ważna rzecz: nie kopiuj na siłę żadnych opisów, nie wstawiaj zdjęć, które zakłamują rzeczywistość i nie kreuj się na kogoś, kim nie jesteś, jeśli zależy Ci na czymś dłuższym, niż spotkanie na jedną noc. W końcu chcesz z daną osobą zbudować stały związek, nie możesz więc zainteresować go sobą, tylko nie w tej wersji, którą jesteś naprawdę.

Wstawiaj zdjęcia, jeśli portal na to pozwala
Są portale randkowe, które pozwalają swoim użytkownikom na umieszczanie większej ilości zdjęć, niż tylko główne profilowe. Zdjęcia, jakie dodajesz, bardzo dużo o Tobie mówią i mogą pomóc twojemu potencjalnemu partnerowi lepiej Cię zrozumieć. Wstawianie zdjęć drogich gadżetów czy luksusowego apartamentu sprawi, że będziesz wyglądać jak ktoś, kto chce bawić się w sponsora, a nie szuka kogoś na poważnie. Z kolei za mocne kreowanie się na inteligenta czy podkreślanie na każdym kroku swojego zamiłowania do kultury może zrobić z Ciebie snoba albo osobę zupełnie zamkniętą na rozmowy o przyziemnych sprawach i życiu codziennym.