Statystyki podają, że w Polsce rozpada się co czwarte małżeństwo. Niezależnie od powodu rozstania małżonków psychologowie są zgodni co do tego, że rozwód to zawsze ogromny stres. Ze Stanów Zjednoczonych zawitała ostatnio do Europy, w tym również Polski, moda na tak zwane imprezy rozwodowe. Pomagają one rozładować stres związany z trudną sytuacją i oczyścić atmosferę, co pozwala na szybsze i łatwiejsze pogodzenie się z rozstaniem i rozpoczęcie nowego życia. Specjaliści są zdania, że taka impreza jest korzystna dla naszej psychiki. Zamiast użalać się nad sobą, rozpaczać i co dzień robić krok w stronę depresji, wyrzucamy z siebie całe negatywne emocje, a to pozwala poczuć się znacznie lepiej i ruszyć dalej ze swoim życiem.


Za oceanem impreza rozwodowa potrafi przybierać nawet większe rozmiary niż samo wesele. W Polsce jednak nadal są to przeważnie kameralne spotkania w gronie najbliższych znajomych. Takie niewielkie przyjęcie okolicznościowe po rozwodzie możemy zorganizować sami lub zwrócić się do firmy, której specjalnością jest organizacja imprez różnego rodzaju.

Obowiązkowe atrakcje na imprezie rozwodowej to rytualne palenie aktu ślubu, topienie obrączki w muszli klozetowej, rzucanie lotkami w zdjęcie eksmałożonka. Doskonałej zabawy dostarczają też zdjęcia ślubne- można je drzeć, palić, przepuszczać przez niszczarkę lub domalowywać coś na nich markerem. To nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim oczyszczenie wewnętrzne i wyrzucenie złych emocji.