Tak, łatwo, tylko jak? To dylemat, który dręczy zakochanych trwających w relacji „niewiadomo co” – już o wiele więcej niż znajomość, trochę więcej niż przyjaźń, ale jeszcze za mało na poważny związek. Często sytuacja naturalnie sama toczy się w dobrym kierunku, jednak tych ważnych słów nie powinno zabraknąć. Co ciekawe, wcale nie trzeba ich wypowiadać na głos. Ważne tylko, aby się pojawiły – w jakiejkolwiek postaci. Jeśli więc słowa nie chcą przejść przez gardło, to można nadal polować na zakrętki z Tymbarku albo…

Słodkości i kwiaty
Rozwiązania dla niepewnych – dla tych, którzy kochają, ale nie do końca wiedzą, czy z wzajemnością. Najlepsze są proste, mało kosztowne (po co wydawać masę pieniędzy, nie będąc pewnym trwałości relacji?), a zarazem urocze i bardzo sympatyczne wyznania miłości. Takie możliwości dają słodkości z napisami „kocham Cię”. Zwłaszcza w okresie walentynkowym jest tego pełno w zdecydowanej większości sklepów. Aby nie było zbyt banalnie można pokusić się o zamówienie personalizowaniej bombonierki lub pudełka cukierków z własnym, osobistym wyznaniem. Jak to się mówi: przez żołądek do serca, więc nawet jeśli sam napis nie skłoni do wylewnych uczuć ze strony sympatii, to może rozpływające się w ustach słodkości dadzą radę? Rozwiązanie polecane mężczyznom to… a co kobiety kochają tak bardzo? Oczywiście dostawać kwiaty, od święta albo bez okazji – bukiet choć raz do roku to wręcz męski obowiązek. Dlatego poczta kwiatowa to jak najbardziej trafiony sposób na wyrażenie uczuć. Dołączona do kwiatów karteczka z wyznaniem rozwiąże problem okazania miłości. Ukochany raczej z kwiatów nie będzie zadowolony, więc lepiej zaopatrzyć się w drobny podarunek i po prostu dołączyć do niego miłosną kartkę. A propos kartek… sama kartka lub list też sprawdzą się w roli miłosnego posłańca. Ale dlaczego pisać kartki i listy w dobie Internetu, sms-ów, wiadomości elektronicznych, mediów społecznościowych…? A dlaczego nie, skoro poza tym mamy tez przecież przepiękne papeterie i śliczne miłosne kartki? Napisanie kilku słów od serca niektórym przychodzi z łatwością, dla innych jest prawdziwym wyzwaniem. Z odrobiną wysiłku każdemu uda się stworzyć, choćby najkrótszy, intymny tekst. To nie takie łatwe? A czy ktoś mówił, że miłość jest prosta?

Personalizowanie
Prezenty personalizowane to symboliczne, a często też bardzo praktyczne pamiątki. Dzięki takiemu indywidualnemu podarunkowi można pokazać drugiej osobie jak bardzo jest ważna i wyjątkowa. Grawerowanie własnej dedykacji lub wyznania jest możliwe na bardzo wielu przedmiotach. Miłosne wywody pięknie prezentują się na okładce notatnika. Dzięki temu, to przydatne akcesorium może stać się również cudnym, osobistym i wzruszającym prezentem. Kubki personalizowane to już właściwie codzienność i „typówka”, jednak jeśli coś się sprawdza, to czemu z tego nie skorzystać? Elegancki i solidny kubek dla ukochanej osoby to trafiony i praktyczny prezent. Szkatułka na biżuterię z miłosnym grawerem? Jak najbardziej! Skłamie ta, która powie, że wcale czegoś takiego by nie chciała. A dla chłopaka zestaw: latarka i funkcjonalny scyzoryk z osobistym wyznaniem od ukochanej – skłamie ten, który stwierdzi, że czegoś takiego nie potrzebuje.

Cenny grawer
Grawerowanie można też zamówić na przedmiotach większej wartości. Droższe prezenty lepiej przeznaczyć osobie, co do której przywiązania ma się pewność, jednak jakoś nigdy uczucia miłości nie zostały wypowiedziane lub wyrażone. Propozycją podarunku może być zegarek lub biżuteria z grawerem. Taką usługę można zamówić wraz z zakupem w sklepie jubilerskim albo w pracowni grawerskiej, gdyż nie każdy jubiler zapewnia taką opcję. Wprawdzie pole na napis jest dosyć ograniczone (niewielki dekiel czy mała zawieszka to raczej nie miejsce na długie, miłosne rymy), ale „kocham Cię” z podpisem na pewno się zmieszczą. Taki prezent to pamiątka nie tyle na lata, co wręcz na wieki, będąc dla przyszłych pokoleń pięknym świadectwem związku.

Najłatwiej na początku…
Sposobów na wyrażenie uczucia jest bardzo wiele, a każdy zakochany może wybrać swój własny – oryginalny. Dzięki możliwości personalizowania i grawerowania przedmiotów, prezenty miłosne mogą stać się niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju pamiątką. Trzeba więc przyznać: „kochać – jak to łatwo powiedzieć”. Właściwie to najłatwiej. Bo później, w miłości, może być o wiele więcej trudniejszych kwestii…