Wiele z nas skrycie podkochuje się w swoim najlepszym przyjacielu. Nic w tym dziwnego, w końcu nie przyjaźnimy się z kimś, kto do nas nie pasuje. Często jednak mylnie odbieramy wysyłane nam przez niego sygnały. Wielu mężczyzn inaczej okazuje komuś swoją przyjaźń niż kobiety, stąd ten dysonans. Czasami jednak wysyłane do nas sygnały jednoznacznie wskazuję na to, że łączy nas jedynie przyjaźń.

1. Zwraca się do Ciebie tak, jak do reszty swoich znajomych
Często zdarza się, że stajesz się nieodłączną częścią jego paczki znajomych. Przystajesz z nimi, chodzisz z nimi na imprezy, jesteś z nimi związana. Wtedy w oczach chłopaka, w którym się zakochałaś, stajesz się właśnie znajomą i nie widzi problemu, żeby traktować Cię tak, jak resztę waszej paczki. Jeśli trwa to już od dłuższego czasu, a Ty dalej jesteś nazywana „starą” czy „ziomkiem”, to niestety możesz być prawie pewna, że relacje między wami nigdy nie wskoczą na wyższy poziom. On zwyczajnie nie zacznie widzieć w Tobie partnerki, dopóki jesteś dla niego na równi z resztą znajomych.

2. Opowiada Ci o innych dziewczynach
Bardzo często można to zauważyć w serialach amerykańskich. Gdy już się do niego zbliżasz i stajecie się przyjaciółmi, zaczynacie ze sobą rozmawiać o swoich problemach, w tym również o tych sercowych. Jeśli on opowiada Ci o tym, jak radzi sobie z innymi, mogą być ku temu dwa powodu. Po pierwsze może chcieć się przed Tobą popisać, ale kiedy jesteście już sobie naprawdę bliscy, takie sytuacje raczej nie występują. Po drugie może brać Cię pod uwagę jedynie jako koleżankę, która będzie mu doradzała w sprawach związkowych, bo jesteś kobietą i lepiej rozumiesz potrzeby kobiet od niego.

3. Nie krępuje się przy Tobie
Krępowanie się często występuje u nas przy kimś, kto nam się podoba i na kogo względach nam zależy. Jeśli więc on przy Tobie zachowuje się tak, jakby był z kolegami, nie boi się opowiadać Ci o swoich obrzydliwych przygodach albo nawet chwali się seksem, jest to dla Ciebie jasny znak, że nie interesujesz go jako potencjalna partnerka i zapewne nigdy się to nie zmieni. Wielu mężczyzn zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że kobieta z jego najbliższego otoczenia może być w nich zakochana i nie potrafią przestawić się z myślenia o nich jako o kumpelach, na myślenie o nich jako o partnerkach czy obiektach westchnień.

4. Obraża Cię w żartach
Obrażanie się w żartach jest normalne w związku, kiedy jesteśmy już ze sobą razem i znamy granice, których nie powinniśmy przekraczać. Nie występuje jednak prawie nigdy na początku relacji lub gdy ktoś się nam podoba. Dzieje się tak dlatego, że we wstępnej fazie zauroczenie jesteśmy zwyczajnie zbyt zachwyceni daną osobą, aby nawet w taki sposób zwracać uwagę na jej wady. Jeśli jednak on często żartuje z Ciebie, z twojego sposobu bycia lub innych ważnych dla Ciebie kwestii, to nie tylko nie chce być twoim partnerem, ale na pewno się na niego nie nadaje, a Ty zasługujesz na kogoś, kto będzie Cię szanował.

5. Unika z Tobą kontaktu fizycznego
W wielu przypadkach nasi męscy znajomi traktują nas inaczej niż resztę paczki. Często wynika to tylko i wyłącznie z faktu, że jesteśmy kobietami. Aby nie pomylić tego stanu z wyraźnym zauroczeniem czy nawet z zakochaniem się, warto zwrócić jeszcze uwagę na dystans, jaki jest między wami. Jeśli on nie dąży do pogłębienia kontaktu fizycznego, na przykład nie dotyka twojego ramienia, gdy Cię pociesza, może to znaczyć, że nie jest Tobą fizycznie zainteresowany, a to jeden z prawie zawsze towarzyszących zakochaniu się elementów. Obserwuj więc uważnie to, jak on podchodzi do waszego kontaktu.