Pierwsza randka to bardzo ważne wydarzenie ponieważ jest to potencjalna szansa na stworzenie szczęśliwego i wartościowego związku. Jeśli umawiasz się z kimś na takie spotkanie na pewno zależy ci aby pokazać się z jak najlepszej strony i znaleźć szansę na miłość. Jest to świetna okazja aby pokazać swoje najlepsze zalety i charakter co jest bardzo ważne ponieważ to zazwyczaj wrażenie po pierwszych randkach decyduje czy zainteresowanie drugą osobą okaże się czymś co będzie trwało dłużej. Jeśli zależy ci aby przekonać drugą osobę podczas randki, że jesteś spontaniczny a spędzanie z tobą czasu to sama przyjemność warto zorganizować niebanalną randkę. Oczywiście jeśli nie znasz zbyt dobrze osoby z którą umawiasz się na spotkanie i nie do końca wiesz jakie spędzanie czasu preferuje warto porozmawiać wcześniej i zapytać. Niektórzy lubią tradycyjne randki jak kolacja w klimatycznej restauracji czy dobry film w kinie, ale są też tacy których takie spędzenie pierwszej randki nie satysfakcjonuje ponieważ lubią robić rzeczy nieoczywiste, pragną pozytywnego zaskoczenia. Tak więc nie bój się zapytać o preferencje drugiej osoby. Pomysły na randkę które zaproponuję ci poniżej będą niebanalne i na pewno wiele osób chciałoby spędzić ją w podobny sposób.
Jeśli osoba z którą umawiasz się na randkę uwielbia sport i jest to ważna część życia dobrym pomysłem będzie pokazanie tej osobie że i dla ciebie sport to fajny sposób na spędzanie czasu i nie można się z tobą nudzić. Miejsce w którym jednocześnie troszkę się zmęczysz, poćwiczyć mięśnie i koordynację oraz zagrasz w różne gry jak na przykład siatkówka to park trampolin. Jest to świetne miejsce na spędzenie czasu aktywnie. Parki trampolin oferują naprawdę dużo możliwości jak na przykład gra w kosza czy siatkówkę na trampolinie, baseny wypełnione gąbkami do których można wskakiwać, tory przeszkód czy też skoki z pewnej wysokości z lądowaniem w bezpiecznym miejscu dla bardziej odważnych. W takim parku możesz spędzić przynajmniej godzinę na dobrej zabawie a przy okazji spalisz kalorie i zapewnisz być może przyszłej drugiej połówce świetne wrażenia. Na sportowo można również spędzić czas na przykład na zajęciach zumby. Prawdopodobnie mało osób szczególnie mężczyzn wybiera ten sposób spędzenia czasu na pierwszej randce ale warto się przełamać i spróbować. Wiele kobiet uwielbia zajęcia z zumby ponieważ można spalić kalorie, naładować się pozytywną energią a także wydobyć swoją kobiecość co sprawia, że kobieta po takich zajęciach ma dobre samopoczucie. Jeśli jako mężczyzna odważysz się pójść z nią na takie zajęcia na pewno to doceni i zauważy że jesteś facetem który jest pewny swojej męskości, nie boi się wyzwań i lubi spędzać czas aktywnie. Randki tego typu wymagają wyzbycia się wstydu dotyczącego braku makijażu czy pojawienia się potu na twoim ciele, ale jest to na pewno dobry sposób na ciekawą randkę i na to aby już na pierwszych randkach wyzbyć się szybko poczucia niezręczności, które często towarzyszy osobom dopiero poznającym się.


Dla osób uwielbiających zagadki i ich rozwiązywanie polecam escape room. Dzięki specyfice tego miejsca wraz z nowym partnerem macie szansę na współpracę, poznanie się bliżej a przy okazji świetną zabawę. Po takim przeżyciu jeśli macie ochotę na posiłek możesz zaproponować restaurację ale również niebanalną a taką w której je się w ciemności. Ciekawy sposób dla osób lubiących doświadczać nowych przeżyć. W takim klimacie poznajecie się w zupełnie inny sposób. Nie widzicie się, ale odbieracie to co się dzieje w pełni zmysłami takimi jak smak, dotyk i słuch. Jest w tym pewien rodzaj magii a nawet romantyczności.
Lubicie się śmiać? Pewnie jak większość ludzi- tak. Jeśli chcesz spędzić czas we dwoje a przy okazji trochę się pośmiać dobrym rozwiązaniem może być wybranie się na stand up. Klimatyczna restauracja albo bar, dobry napój a do tego standuperzy potrafiący rozbawić publiczność do świetny sposób na niebanalną pierwszą randkę po której zostaną dobre wspomnienia i ochota na więcej.


Wystawy to kolejny dobry pomysł na ciekawą randkę. Druga osoba jest fanem motoryzacji? – sprawdź być może w okolicy organizowana jest wystawa pięknych samochodów osobowych. A może twoja sympatia interesuje się tematyką związaną z latami osiemdziesiątymi? – sprawdź być może masz szansę zaproponować zwiedzenie wystawy związanej z jej zainteresowaniami? Taki sposób sprawia przyjemność pasjonatom danej tematyki a nawet jeśli ty sam nie za bardzo interesujesz się daną dziedziną zawsze możesz potraktować to jako sposób na poszerzenie swoich horyzontów i zdobycie nowej ciekawej wiedzy.
Powyższe sposoby sa niebanalne i mogą spodobać się wielu osobom. Na pewno docenia te pomysły ci którzy lubią spontaniczność i ciekawe pomysły. Jeśli zaproponujesz tego typu pomysł na spędzenie wspólnego czasu prawdopodobnie twoja sympatia odbierze cię jako osobę pełną świeżych pomysłów, ciekawą i wartą głębszego poznania. Pamiętaj jednak aby upewnić się co do preferencji danej osoby, ponieważ tego typu randki dla niektórych mogą być stresujące i powodować niechęć.