W czasach pandemii bardzo ciężko jest wyjść gdzieś na miasto i zaznajomić się z kimś, kto nam się podoba. Dlatego portale randkowe i social media są teraz najpopularniejszym sposobem szukania drugiej połówki. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystkie osoby, które korzystają z tych platform, również kogoś szukają. Internet może być dla nas bardzo niebezpiecznym i zwodniczym miejscem.

Korzystaj z miejsc, gdzie ludzie szukają partnera
I nie chodzi wcale o to, że Facebook czy Instagram nie są dobrym miejscem na podryw zupełnie obcych nam ludzi, choć faktycznie tak jest. Jest wiele aplikacji randkowych, które zrzeszają użytkowników o podobnych upodobaniach czy celach. Nie bez powodu mówi się, że na Tinderze ludzie szukają głównie znajomych do jednego spotkania. Zależnie od platformy natkniemy się na różnych użytkowników. Część z nich będzie szukała miłość swojego życia, a część tylko partnera na wesele siostry, żeby nie wyjść znowu na singielkę przed całą rodziną. Koniecznie dowiedz się więc, do jakich odbiorców jest kierowana jaka aplikacja jeszcze przed założeniem na niej konta.

Staraj się wyróżnić z tłumu
Nie zakładaj od razu, że dziewczyna czy mężczyzna, który Ci się spodobał, nigdy się Tobą nie zainteresuje. Aby zwrócić na siebie uwagę, wystarczy być oryginalnym, oczywiście w tym dobrym sensie. Postaraj się napisać coś więcej, niż tylko „hej” albo „co tam u Ciebie”. Najlepsze zaczepki to takie, które ciekawią i prowokują do odpowiedzi. Możesz zahaczyć o opis danej osoby, jej zainteresowania albo o zdjęcie profilowe. Staraj się przy okazji powstrzymać od sztucznych komplementów. Na tego typu platformach użytkownicy są przyzwyczajeni do tanich podrywów, które niejednokrotnie męczą czy nudzą. Zamiast tego lepiej skup się na rozwinięciu zdrowej rozmowy.

Nie bądź zbyt nachalny
Wyobraź sobie, że ktoś bez ostrzeżenia wysyła Ci swoje nagie zdjęcia na portalu randkowym. Może Ci się to wydawać podniecające. Ale wyobraź sobie, że dostajesz takich zdjęć dziesięć dziennie, z wiadomością sugerującą, że osoba ją wysyłającą uważa Cię tylko za obiekt seksualny i wręcz domaga się od Ciebie, żebyś odesłała coś w zamian. Po kilka dniach będziemy skrajnie zniesmaczeni takim zachowaniem. Sama więc nie stosuj takich taktyk. Pokaż tej drugiej osobie, że Cię zainteresowała, ale unikaj bycia nachalnych czy zbyt mocnych nacisków. To nie jest atrakcyjne czy pociągające, ale raczej odstraszające i może u wielu osób wzbudzić podejrzenia co do twoich intencji.