Mężczyźni, tak jak kobiety, szukają określonego typu partnerki, który będzie pasował do ich charakteru i potrzeb w związku. I tak jak kobietom, zależy im na tym, żeby ich partnerka nie wykazywała pewnego zbioru cech, który jest dla nich odpychający. Wbrew pozorom często właśnie te cechy, które kobiety uważają za atrakcyjne dla mężczyzn, najczęściej mężczyzn od nas odpychają.

Księżniczka wiecznie niezadowolona z życia
Każda z nas miała kiedyś w klasie albo w pracy koleżankę, która była księżniczką. Nigdy nie mogła niczego zrobić sama, uważała, że wszystko jej się należy, a kiedy ktoś jej już pomógł, nie potrafiła nawet podziękować. Mężczyźni nie znoszą takich kobiet, wcale nie dlatego, że są niesamodzielne. Mężczyzn odpychają nieprzyjemne i wiecznie niezadowolone kobiety, które zamiast budować zdrowy związek, wyczekują prezentów na każdą okazję i nie dają niczego od siebie. Jeśli czujesz, że możesz zaliczać się do grona osób o takim charakterze, zacznij od razu nad sobą pracować i nie próbuj udawać, że trzeba Cię taką pokochać. Jeśli się nie zmienisz, nie znajdziesz wartościowego faceta.

Wykształcona i oczytana snobka
Nikt nie lubi, kiedy ktoś wyśmieje nasz brak wiedzy albo oceni nas na mniej wartościowych, bo nie mamy żadnego wartościowego hobby. A dokładnie to robią snobki, które lubią oceniać innych przez swój pryzmat, przez co mało kto chce się z nimi przyjaźnić. Nie chodzi wcale o to, że jest wykształcona i że lubi to podkreślać, ale o sposób, w jaki to robi. Patrzy z góry na każdego, kto nie zna jakiegoś trudnego słowa albo niszowego pisarza. Mężczyzn, zresztą tak jak kobiety, odpychają osoby, które regularnie przekierowują rozmowę na siebie i na swoje osiągi. Zdecydowanie wolimy osoby, które faktycznie radzą sobie w życiu, ale nie wywyższają się z tego powodu przy każdej okazji.

Dziewczyna będąca klonem swoich koleżanek
Lubimy osoby autentyczne, które mają sobą coś do zaprezentowania. Raczej unikamy osób, które są swoimi znajomymi albo na nich całkowicie opierają swoją osobowość. Oczywiście nie ma niczego złego w inspirowaniu się czyimś stylem, ale naśladowanie kogoś tylko dlatego, że my sami nie potrafimy się zdefiniować, nie jest zbyt atrakcyjne. Mężczyźni nie chcą spotykać się z takimi dziewczynami, bo wiąże się to z jedną z dwóch opcji: albo na randki będą przychodziły jej przyjaciółki, albo bez nich nie będzie w stanie w ogóle pokazać siebie taką, jaką jest naprawdę. Nasz styl i osobowość są dla naszych potencjalnych partnerów bardzo ważne i warto nad nimi regularnie pracować.