Związki na odległość zawsze będą trudne. Bez kontaktu fizycznego, a nawet bez możliwości zobaczenia się na żywo ciężko będzie nam zbudować tak mocną więź, jaka łączy pary, które widują się regularnie. Nie oznacza to jednak, że nasz związek od początku będzie skazany na porażkę. Jednak będziemy musieli naprawdę sporo z siebie dać, aby nasza relacja była mocna i przetrwała lata.

Zadbajcie o stały kontakt
Gdy brak wam bliskości, będziecie dużo bardziej jej potrzebować. Dlatego kontakt między wami jest tak ważny. Musicie w każdej chwili móc znaleźć czas dla swojego partnera lub partnerki, gdy tylko będzie tego potrzebować. Od razu nastawcie się na to, że nie będzie łatwo. Będzie was irytowało, że cały czas od was czegoś chce, z czasem może nawet zacząć namawiać was na przyjazd. Pamiętajcie koniecznie, że wynika to z braku bliskości fizycznej między wami. Nie chodzi tu tylko o seks, ale o samo poczucie obecności drugiej osoby, które może pomóc nam uporać się z lekkimi problemami psychicznymi czy złagodzić przebieg tych poważniejszych.

Nie zdradzaj ani nie usprawiedliwiaj zdrady
To normalne, że człowiek pragnie kontaktu fizycznego z osobami dookoła, zwłaszcza jeśli dobrowolnie skazuje się na jego ciągły brak. Związek na odległość nie jest jednak automatycznie pozwoleniem na związek otwarty czy zdrady. Dopóki druga osoba otwarcie nie pozwoli Ci zaspokajać potrzeb z innymi osobami, nie możesz tego robić. A w zasadzie nie powinieneś, a jeśli już się to zdarzy, nie możesz tego usprawiedliwiać i przerzucać winy na swoją drugą połówkę czy związek na odległość. Jeśli nie jesteś w stanie pozostać wierny, gdy nie masz kontaktu z partnerem lub partnerką, nie wchodź w związki na odległość i nie krzywdź siebie oraz swojej drugiej połówki.

Szukaj alternatyw i innych możliwości
Jeśli nie możecie się spotkać, zawsze możecie porozmawiać na facetime. To jedno z wielu rozwiązań, które oczywiście nie sprawią, że związek będzie łatwiejszy, ale dadzą wam poczucie normalności i pomogą wam budować bliskość. Intymność w związku tworzymy nie tylko przez stosunki seksualne, ale także przez spędzanie ze sobą czasu, szczere rozmowy czy nawet wspólne milczenie. Spędzajcie ze sobą czas na tych aktywnościach, które to umożliwiają. Grajcie razem w gry, chodźcie razem do tych samych kawiarni, jeśli w waszych miastach są te same sieci. Spróbujcie stworzyć iluzję ciągłego bycia razem, aby mocniej zacieśnić więzi, które was łączą.