Może spotkałaś się kiedyś z określeniem „Piotruś Pan” na mężczyznę? Chętnie przybliżę 3 typy mężczyzn, z którymi związek jest raczej z góry skazany na niepowodzenie.

Uwodziciel
Dużo razem wychodzicie. On obsypuje cię prezentami i komplementami. Okazuje ci ogromne zainteresowanie. Zaprasza cię na niezwykłe randki. Czujesz się kochana i ceniona. Po czasie jednak zauważysz, że nie mówi o przyszłości. Nie planuje jej z tobą. Myślami zostaje tu i teraz. Nie pyta o twoją rodzinę i nie chce jej poznać.
Jeśli ty zaproponujesz następny krok (np. poznanie rodziny lub rozmowa o własnej), odpowie, że jest dobrze tak, jak jest.
Czemu tak się dzieje?
Jesteś środkiem do celu. On chce np. wzmocnić swoją męską dumę, zaimponować kolegom lub po prostu poczuć przyjemność seksualną.

Marzyciel
Właściwie jest to przeciwieństwo uwodziciela. Od samego początku zaprosi cię do „swojego świata”. Opowie o pracy i zainteresowaniach. Przedstawi cię rodzicom. Staniesz się częścią jego życia. Szybko jednak zorientujesz się, że przy tym wszystkim mało interesuje go twoja rodzina, praca i zainteresowania. Z czasem poczujesz, że próbuje cię zmieniać.
Dlaczego tak się dzieje?
W jego poukładanym świecie brakuje tylko kobiecego pierwiastka. Niezależnie od tego, czy pasujesz do tej luki, będzie próbował cię tam umieścić. Jeśli nie do końca wpasujesz się w jego wizję, nie zmieni jej, ale spróbuje dostosować ciebie do gotowej wizji.
Marzyciel bardziej jest zakochany w samym pomyśle partnerki w jego życiu, niż w tobie, jako konkretnej osobie.

Piotruś Pan
Dusza towarzystwa. Uśmiechnięty i otwarty. Ma mnóstwo znajomych, od których nieustannie dostaje zaproszenia. Grille, urodziny, parapetówki… Nuda to abstrakcyjne pojęcie. Nigdy nie czujesz się przy nim smutna czy samotna.
Jednak…
Piotruś Pan dobrze się bawi najczęściej, gdy wypije. Zachowuje się trochę jak jego młodsi koledzy. A relacje z rodzicami kończą się wiecznymi porównaniami ciebie do jego matki.
Czemu tak się dzieje?
To po prostu duże dziecko. Z jakiegoś powodu nie chce dorosnąć i jest mu z tym wygodnie. Będziesz musiała go niańczyć. Nie będziesz czuła się przy nim jak partnerka, a raczej jak zastępcza matka.

Zanim podejmiesz decyzję o związku, warto zastanowić się, czy twój potencjalny partner nie jest wypisz wymaluj jednym z typów charakterów opisanych powyżej.