Wrażenie, które twój partner pozostawia po sobie po pierwszej randce, może być mylące, ale nie należy całkowicie go ignorować. Jeśli masz wątpliwości co do intencji twojej drugiej połówki, nie odpychaj ich od siebie. Intuicja może podpowiadać Ci, że nowo rozpoczęty związek nie ma przyszłości, a osoba, z którą go budujesz, nie nadaje się na poważnego partnera życiowego. Jeśli zaobserwowałaś u niego przynajmniej 2 z tych 5 zachowań, może to świadczyć o tym, że on nie nadaje się na partnera!

1. Ciągle się spóźnia
Nikt nie lubi spóźnialskich. Jeśli ktoś nie przychodzi na czas regularnie i nigdy nie podaje Ci sensownego powodu, oznacza to, że zupełne nie szanuje twojego czasu, a więc i Ciebie. Wielu ludzi nie akceptuje spóźnialstwa w ogóle i jest to dla nich przeszkodą do budowania związku, inni mogą je ignorować, ale prędzej czy później zacznie nas irytować ciągły brak poczucia czasu i obowiązku partnera. Ciągłe spóźnianie się może świadczyć również o nieobecności oraz roztargnieniu. Twój partner może zwyczajnie zapominać, że jesteście umówieni, co może z czasem irytować i stresować Cię na tyle, że wasz związek się rozpadnie.

2. Myśli tylko o sobie
Myślenie tylko o sobie nie musi być widoczne na pierwszy rzut oka. Nie tylko narcyzy pragnące być ciągle w centrum uwagi nie będą zwracać uwagi na twoje potrzeby. Jeśli w waszej relacji nie ma miejsca na komunikację, a wszelkie decyzje i działania, jakie podejmujecie, są ewidentnie sformułowane pod niego i jego potrzeby, może to być znak, że w tym związku nigdy nie będziesz ważna, a on nigdy nie pozwoli Ci postawić twoich potrzeb na pierwszym miejscu. Jeśli twój partner nigdy nie pyta, na co masz ochotę, ale z góry zakłada, że wszystkie wasze wspólne atrakcje mają sprawiać przyjemność jemu, nie jest to materiał na poważny związek.

3. Nie jest gotowy Ci zaufać
Obsesyjny brak zaufania może wynikać z wielu rzeczy. Jeśli zaobserwowałaś zachowania, które mogą o tym świadczyć na pierwszej randce, nie jest to powód do zmartwień. Na początku relacji, gdy nie znamy jeszcze w pełni naszego partnera, nie można mówić o pełnym zaufaniu w większości kwestii. Jeśli jednak znacie się już długo, a on dalej nie chce, żebyś wychodziła bez niego na miasto i przegląda twoje wiadomości, to wyraźny znak, że nie zamierza nigdy zacząć Ci ufać. Potrzeba kontroli może doprowadzić do powstania toksycznej relacji, w której będziesz czuła się uciskana.

4. Zachowuje się agresywnie
Jeśli już pierwsza randka napawa Ci niepokojem co do jego gwałtownych wybuchów złości, nie kontynuuj tej znajomości! Z początku może Ci się wydawać, że przy Tobie jest opanowany i nigdy by Cię nie skrzywdził, ale szybko może się okazać, że pierwsze wrażenie było bardzo błędne. Agresywne osoby prędzej czy później zaczną przelewać swój gniew na swoich partnerów życiowych. Na początku może Ci się to wydawać niewinne i przez to nie będziesz reagować. To tylko podjudzi agresora, będzie starał się Cię sprowokować i z chęcią doszuka się każdego, nawet najdrobniejszego powodu do wybuchu. Jeśli twój partner jest agresywny, nie czekaj, aż przeleje gniew na Ciebie i natychmiast zakończ relację!

5. Nie respektuje twojego zdania
Nie ważne, jak dobra w czymś jesteś albo jak dobrze się na czymś znasz, gdy on decyduje, Ty nie masz prawa głosu, a twoje rady zawsze są bagatelizowane lub wyśmiewane. Jeśli doświadczyłaś kiedyś czegoś takiego, nie utrzymuj takiej relacji. Nie bez powodu wszyscy radzą nam, żebyśmy utrzymywali relację tylko z ludźmi, którzy dobrze nam życzą. Nierespektowanie twojego zdania bardzo podkopie twoją samoocenę oraz pewność siebie, a to powoli doprowadzi Cię do wypalenia się. To znak, że możesz być w toksycznej relacji, która powinna od razu zostać zakończona!