Nie wszystkie problemy w związku odrazu zwiastują rozstanie. Niektóre z nich da się wypracować, inne zignorować. Co jednak, gdy problemy są na tyle poważne, że zastanawiasz się czy wasza miłość wygasła? Gdy one wpływają negatywnie na Twoje zdrowie psychiczne? Oto lista nieoczywistych oznak, które wskazują na to, że Twój związek niedługo się zakończy

1. Kiedy nie widzicie się przez kilka dni i nie jesteście podekscytowani.

Twój związek nie powinien być Twoim obowiązkiem. Każda relacja wymaga pracy nad nią, ale nie powinna Cię ona wykańczać. Postaw swoje zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu.

2. Gdy nawet kłótnie są jednostronne.

Już nie masz sił się wykłócać, albo wręcz na odwrót, Twój partner nie chce Ci na nie nawet odpowiedzieć. Walcz z problemami nie osobą. Walcz o miłość, nie o dobicie drugiej osoby.

3. Przestaliście mówić “kocham Cię”

Chociaż wydaje się, że jest to błahostka, to czym jest związek bez okazywania uczuć?

4. Zastanawiasz się, czy masz ochotę dyskutować z nim na niektóre tematy.

Rozmawianie o przyszłości wydaje się za trudne i męczące. Nie chcesz rozdrażniać partnera, ani odpowiadać na jego negatywne reakcje, nawet gdy chcesz zasygnalizować jakiś problem, który zauważyłaś w swoim związku.

5. Gdy Twój partner nie jest mentalnie z tobą

Gdy zauważasz, że twój partner jest fizycznie z tobą, w pokoju, ale czujesz, że mentalnie jest bardzo daleko od ciebie, oznacza to, że niedługo się rozstaniecie