Wiele osób, zwłaszcza w przypadku pierwszej szkolnej miłości, myli zauroczenie z miłością i deklaruje głębokie uczucia do konkretnej osoby. Jest to o tyle niebezpieczne, że zauroczenie dość szybko przemija, a osoba, której czyniliśmy wyznania, dalej jest przekonana o szczerości naszych słów. Dlatego jeśli czujesz do kogoś nowego coś bardzo silnego, koniecznie zapoznaj się z tą listą 5 znaków, które naprowadzą Cię na to, czy to na pewno miłość!

1. Nie dostrzegasz albo ignorujesz jego wady
O miłości możemy mówić wtedy, gdy dostrzegamy wady drugiej osoby, ale je akceptujemy i ewentualnie dążymy do tego, aby partner wziął się za siebie. Nie ma o tym jednak mowy w przypadku zauroczenia. Podczas tego stanu po prostu nie przyjmujemy do wiadomości tego, że nasz obiekt westchnień może mieć poważne mankamenty albo usprawiedliwiamy je przed nami samymi. Czasami, gdy w końcu dotrze do nas coś, obok czego po prostu nie jesteśmy w stanie przejść obojętnie, stan zauroczenia zupełnie z nas ucieka, a wszelkie dodatkowe emocje, które nam w nim towarzyszyły, znikają bezpowrotnie.

2. Jego wygląd gra największą rolę
W przypadku zauroczenia często mówi się o tym, że zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. To wcale nie mija się mocno z prawdą, bo faktycznie, to wygląd drugiej osoby gra dla nas w tym stanie pierwsze skrzypce. Często nie znamy jej jeszcze zbyt dobrze, ale w końcu coś nas do niej przyciąga. Taki sam mechanizm towarzyszy osobom, które słuchają piosenkarzy albo czytają autorów, którzy ogólnie mówiąc, nie są zbyt dobrzy w swoim fachu. To nie sama twórczość pociąga fanów, ale aparycja i wygląda danej osoby, które w dzisiejszym świecie liczą się bardziej, niż talent i charakter.

3. Nie możesz wytrzymać bez widzenia się z nim
Wiele osób w początkowej fazie związku nie wyobraża sobie ani jednej chwili bez obecności swojego partnera. To bardzo charakterystyczny objaw zauroczenia, jeszcze przed tym, gdy w związku pojawi się prawdziwe uczucie, ale również w przypadku, gdy ktoś po prostu wpadł nam w oko. Często możemy być przygnębieni bądź doświadczać różnych bardzo mocnych negatywnych uczuć z samego faktu braku widzenia konkretnej osoby. W skrajnych przypadkach taki stan może nawet prowadzić do załamania nerwowego. Jeśli czujemy, że dzieje się to z nami, warto porozmawiać ze specjalistą.

4. Chcesz się nim chwalić
To bardzo częste zachowanie na wczesnych etapach związku, gdy mamy do czynienia z naprawdę silnym zauroczeniem. Chcemy wtedy, żeby wszyscy wokół zazdrościli nam i wiedzieli o naszym szczęściu, często podkolorowujemy lub nawet wymyślamy wspólne historie, które nigdy nie miały miejsca, tylko po to, żeby zaimponować naszym znajomym nowym związkiem. O ile nie ma niczego złego w opowiadaniu przyjaciołom o naszej relacji, o tyle przechwalanie się i wciskanie do każdej rozmowy tematy związanego z naszym partnerem może być już niemile postrzegane w towarzystwie.

5. Czujesz, że jest dla Ciebie najważniejszy
Miłość opiera się na trosce i zaufaniu, ale jednocześnie nie przysłania nam ona innych obowiązków. W przypadku zauroczenia może być zupełnie inaczej. Często w takim stanie stawiamy nasz obiekt westchnień ponad naszych rodziców czy znajomych, dążymy do tego, aby spędzać z nim najwięcej czasu i jesteśmy w stanie poświęcić wszystko, na czym kiedyś by nam zależało w tym celu. Z tego powodu zauroczenie często może być destrukcyjne dla innych dziedzin naszego życia, możemy bowiem zacząć zaniedbywać naszą rodzinę czy najbliższych przyjaciół.