Obecnie na wszystko mamy coraz mniej czasu i trudno się dziwić, że żyjemy w pośpiechu. Dotyczy to również niestety relacji międzyludzkich, które ulegają wyraźnemu rozluźnieniu. Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej osób staje się samotnych. Jednak wcale tak być nie musi, bo nawet w tej nowej rzeczywistości są pewne możliwości dające promyk nadziei. Do tej kategorii należy zliczyć portale randkowe. Chociaż znajdą się też osoby sceptycznie nastawione. Tym samym niniejszy tekst ma na celu skonfrontować opinie na temat korzystania z tego rodzaju stron.

Czy korzystanie z serwisów randkowych ma sens?

Tego rodzaju serwisy mają niewątpliwie sporo zalet, które nie pozwalają o nich zapomnieć. Dziś niemal każdy ma dostęp do internetu i to nie tylko ze stacjonarnych komputerów, ale również w urządzeniach mobilnych. Tym samym korzystanie z tego rodzaju portali staje się powszechne. Do tego można tam zaglądać niezależnie od pory dnia i nocy, a także swojej lokalizacji. Jest więc to doskonały wybór dla zapracowanych i mieszkańców małych miast. Koszty, jakie pochłaniają portale randkowe, wcale nie są wyższe niż wizyta w klubie czy na koncercie. Na dodatek taka forma poznawania innych ludzi dla wielu jest mniej stresująca.

Minusy korzystania z serwisów randkowych

Podstawowym minusem, jaki mają portale randkowe, jest to, że nigdy nie mamy pewności, z kim dokładnie rozmawiamy. Niejednokrotnie dopiero podczas bezpośredniego spotkania możemy się przekonać, kogo poznaliśmy. Stąd też trudno się dziwić, że część tego typu spotkań nie miała szczęśliwego finału. Absolutnie więc nie dziwi, że wiele serwisów tego typu weryfikuje tożsamość użytkowników już na etapie rejestracji. Sami też nim dojdzie to spotkania w realu, powinniśmy skłaniać się wpierw do potwierdzenia swojej tożsamości przy pomocy rozmowy wideo. Jak więc widać doskonale na kilku przykładach portale randkowe mają swoje plusy i minusy. Jednak spora ich popularność dobitnie nam pokazuje, że te pierwsze ewidentnie przeważają.