Pierwsza randka to coś specjalnego: długo zapada ona w pamięć, a często staje się początkiem wspaniałej relacji. Warto postarać się, żeby była ona magiczna albo przynajmniej na tyle dobra, żeby drugą strona była zainteresowana kontynuowaniem znajomości. Jak uczynić pierwszą randkę wyjątkową? Oto parę prostych tricków!

Aktywna randka? Dlaczego nie!


Chyba każdy z nas zna ten niezręczny moment, w którym po jakimś czasie rozmowy zapada niezręczna cisza, z której wyjątkowo trudno się wydostać. Minimalizować takie sytuacje można poprzez organizowanie ciekawych randek, które będą polegać na wspólnym doświadczaniu jakiejś aktywności. Wymaga to oczywiście wyjścia poza prosty schemat restauracji czy parku i zaproponowanie drugiej osobie czegoś mniej konwencjonalnego. Może to być wypad na rower, rolki, na basen lub nad jezioro, w zimie dobrym pomysłem wydaje się lodowisko lub stok narciarski jeżeli mieszkamy na południu Polski. Tego typu randki mogą polegać nie tylko na wspólnym uprawianiu sportu: wystarczy krótki wyjazd poza miasto. W ten sposób dwoje ludzi poznawać się będzie poprzez wspólne ciekawe spędzanie czasu. Rozmowa stanie się naturalniejsza, będzie się też mniej spiętym. Może warto spróbować? Co ma się do stracenia? Jeżeli druga osoba nie wyrazi zgody, zawsze będzie można zostać przy klasycznych pierwszych randkach w restauracjach, parkach czy galeriach handlowych.

Kiedy zaprosić drugą osobę na randkę?


Wiele osób, szczególnie jeżeli mowa o internetowych znajomościach, zastanawia się który moment jest już dobry na zaproponowanie randki lub zgodzenie się na nią. Wydaje się, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi: zależy ona od całkowicie indywidualnych okoliczności. Podstawową zasadą jest jednak to, żeby nie czekać na pierwszą randkę zbyt długo. Jeżeli dobrze nam się z kimś pisze lub rozmawia w pracy lub w szkole, nie warto czekać. Wspólne wyjście najlepiej zweryfikuje relacja jest w stanie przekształcić się w coś więcej, a ciągłe pisanie w nieskończoność na dłuższą metę do niczego nie prowadzi. Na co więc czekasz? Jeżeli osoba, która naprawdę się Tobie podoba zaproponuje wspólne wyjście – nie odmawiaj jej dla zasady, a przyjmij zaproszenie i baw się dobrze!